O naszym rejonie

Jesteśmy ruchem małżeńskim realizującym wezwanie Jana Pawła II, aby każda polska rodzina stała się „Domowym Kościołem”. Od lat próbujemy więc uczynić z naszych rodzin małe wspólnoty: mama, tata i dzieci, w których każdy czuje się kochany, ważny i odpowiedzialny za to, by inni czuli się tak samo. Założycielem Ruchu był kandydat na ołtarze – Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki – człowiek niepokorny wiarą i szaleniec Boży.

Należymy do Rejonu IX Domowego Kościoła – gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej. Aktualnie jest nas dwanaście kręgów rodzin rozsianych po całym Wrocławiu i okolicach. Najstarszy pracuje już ponad 20 lat, najmłodszy krąg, to krąg pilotowany. Planowane jest zawiązanie się nowych kręgów. Naszym moderatorem rejonowym jest ks. Adam Kwaśniewski.

Studenci z Duszpasterstwa (strona DA Maciejówka http://www.maciejowka.org) są naszą deską ratunku, biorąc na siebie wszystkie nasze dzieci w czasie spotkań, dni wspólnoty i rekolekcji. A czasami tych dzieci potrafi być całkiem sporo.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną szczęście rodziny oprzeć nie na sobie, swoich mięśniach, tytułach i pomysłowości, ale na Kimś mądrzejszym, wszechmocnym, bardziej przewidującym, a dodatkowo ze znacznie lepszym poczuciem humoru.

Planowane jest powstanie nowego kręgu. Można zgłaszać się do pary rejonowej.