Wiosna w Domowym Kościele

Marek  S.

Relacja z wyjazdowego spotkania Kręgu Diecezjalnego Domowego Kościoła w Krościenku.

W dniach 22-24 marca braliśmy udział w spotkaniu Kręgu Diecezjalnego, które tym razem miało wyjątkowy charakter, ponieważ odbywało się w sercu naszego Ruchu – w Krościenku nad Dunajcem, przy ul. Jagiellońskiej. Tematy, które poruszaliśmy także były bardzo istotne.

Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób możemy służyć pomocą i doświadczeniem innym parom odpowiedzialnym. Ogromnie ważnym tematem była rola i wizja służby kręgów DK w konkretnej parafii. Wszystkie te dyskusje odbywały się pod przewodnictwem pary diecezjalnej – Ali i Piotra Kuropków oraz moderatora diecezjalnego DK – ks. Jerzego Żytowieckiego. Mogliśmy dyskutować o wizji nowych rejonów DK i ściślejszego ich powiązania z konkretnymi parafiami. Wyakcentowano mocno potrzebę ewangelizacji w tych parafiach rejonu, w których nie istnieją jeszcze struktury naszego Ruchu. Para diecezjalna przedstawiła nowe zasady przyznawania dofinansowania rekolekcji formacyjnych i wzór nowego podania. Już wkrótce wyślemy Wam te dokumenty.

Krościenko przywitało nas prawdziwie wiosenną pogodą, dlatego z przyjemnością spacerowaliśmy na Kopią Górkę i podziwialiśmy, jak pięknie wyglądają stworzone niedawno ścieżki i instalacje przedstawiające historię Ruchu Światło-Życie oraz przybliżające postać twórcy Ruchu – księdza Franciszka Blachnickiego. W kaplicy Chrystusa Sługi wzięliśmy udział w Eucharystii, którą koncelebrował moderator generalny naszego Ruchu – ksiądz Marek Sędek. Później mieliśmy czas na rozmowę z nim i poznanie jego wizji rozwoju Ruchu i roli, jaką ma do spełnienia Domowy Kościół.

W niedzielę odbyło się bardzo interesujące spotkanie z Elżbietą Kozyrą i Marią Różycką z diakonii centralnej i sekretariatu Domowego Kościoła. Rozmowa z nimi uświadomiła nam, jak ważne jest stanie na straży charyzmatu Domowego Kościoła. Jest to szczególne zadanie każdej pary rejonowej i animatorskiej. Napełnieni taką zachętą i budującymi rozmowami – wzajemnie zmotywowani do dalszej pracy wracamy do Wrocławia.

Pozdrawiamy Was,
Iwona i Tomasz Wilczakowie

www.niepozwalam.info

Marek  S.

Krąg św. Rodziny zachęca do zapoznania się z inicjatywą dla rodziców zaniepokojonych atakiem LGBT i GENDER na dzieci – forum internetowym: www.niepozwalam.info .

Jest to miejsce do wymiany informacji o miejscach, placówkach, wydarzeniach zagrażających dzieciom deprawacją i seksualizacją w duchu ideologii gender i LGBT, miejsce do kontaktów, podawania informacji i ostrzegania.

Wielkopostny Dzień Wspólnoty

Marek  S.

17 marca, w II Niedzielę Okresu Przygotowania Paschalnego, odbył się kolejny w tym roku formacyjnym Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie dla Rejonu Śródmieście. Tematem spotkania było świadectwo – codzienność ucznia Pana. Tym razem nasz rejon gościł „Pod Czwórką” oraz w kościele św. Piotra i Pawła. Mszy św. przewodniczył ks. Radosław Rotman, moderator diecezjalny Ruchu. Poniżej kilka zdjęć z wydarzenia.